האם קונדומים מוגזמים?

זה פופולרי לדבר על שימוש בקונדומים כדרך האמינה היחידה להגן על עצמך מפני התפשטות זיהומים המועברים במגע מיני (STI). אבל האם קונדומים הם באמת כל מה שהם מפוצצים להיות?

כדי לרדת לשורש העניין, בואו נבדוק את הפגמים הקשורים לשימוש בקונדומים למניעת מחלות מין. ראשית, אנשים רבים אינם נהנים מחוויית השימוש בקונדום. יש אנשים שמוצאים את התחושה של להיות מכוסה בלטקס לא נוח, או שיש את המרקם להפריע להנאה שלהם במהלך יחסי מין. אנשים אחרים מתלוננים שהם לא יעילים במיוחד, או שהם נשברים לעתים קרובות במהלך יחסי מין.

ויש גם את העובדה שקונדומים ישנים נוטים יותר להישבר, ולכן יש להחליף אותם לעתים קרובות. ואז, יש את כל הנושא של הריון מקרי. הדרך היחידה להתגונן באופן מלא מפני זה היא להשתמש במספר קונדומים, אשר יכול להיות יקר למדי לא נוח.

אז מה האלטרנטיבה לשימוש בקונדומים להגנה מפני מחלות מין? אפשרות פופולרית יותר ויותר היא PrEP (Pre-Exposure Prophylaxis). PrEP היא תרופה מאושרת FDA שניתן לקחת מדי יום ומספק מעל 90 אחוז הגנה מפני העברת HIV. זוהי דרך מצוינת לקבל הגנה מבלי לדאוג לשימוש בקונדום, אשר ניתן לראות יתרון גדול.

אבל חשוב לציין כי PrEP אינו מונע סוגים אחרים של מחלות מין. אז, להגנה מלאה, אתה עדיין צריך להשתמש קונדומים. בנוסף, PrEP יעיל רק אם נלקח כל יום, כך שזה יכול להיות קשה לזכור לעשות זאת, וזה יכול להיות יקר אם לא מכוסה על ידי ביטוח.

אז האם קונדומים באמת מוגזמים? ממגיני הקונדומים, התשובה היא כנראה לא, בעוד שמבקרי הקונדומים כנראה חושבים שכן. האמת היא, שכל אדם צריך להחליט בעצמו איזו רמת הגנה הוא רוצה ומה עובד הכי טוב עבורו.

www.blazethenight.com
בסופו של יום, קונדומים היו תקן הזהב למניעת מחלות מין במשך עשרות שנים והם עדיין עובדים טוב מאוד. אבל עבור אנשים רבים, PrEP יכול להציע חלופה מצוינת אם זה מתאים לאורח החיים שלהם טוב יותר.

"תל אביב: העיר הלבנה של ישראל עם ההיסטוריה העתיקה והתרבות התוססת שלה"

"תל אביב: העיר הלבנה של ישראל עם ההיסטוריה העתיקה והתרבות התוססת שלה"

תל אביב היא עיר הבירה והעיר הגדולה בישראל. המטרופולין, הממוקם לאורך הים התיכון והעיר הגדולה בישראל מבחינת אוכלוסייה, הוא ביתם של למעלה מ-3 מיליון תושבים. תל אביב, שזכתה לכינוי "העיר הלבנה" בשל הארכיטקטורה המגוונת המסוידת בלבן, מתגאה בנוף תרבותי נרחב ובמעורבות מתמשכת בכל…

"לחקור משחקי פורנו: מדריך לתבל את זמן השינה שלך"

"לחקור משחקי פורנו: מדריך לתבל את זמן השינה שלך"

עידן האינטרנט הקל יותר מאי פעם על אנשים לחקור את הפנטזיות והתשוקות המיניות שלהם. מהזרמת תוכן למבוגרים בשידור חי למשחקי פורנו, מבוגרים יכולים כעת לגלות דרכים חדשות להביע את עצמם דרך האינטרנט. משחקי פורנו הם צורה פופולרית של בידור למבוגרים שבו שחקנים אינטראקציה…

"הדירה הדיסקרטית: סקירה כללית של המוסד החברתי ההיסטורי"

"הדירה הדיסקרטית: סקירה כללית של המוסד החברתי ההיסטורי"

הרעיון של דירה דיסקרטית קיים מאז ימי קדם. מאזכורים עתיקים של ראמאיאנה ועד לפרקטיקה המודרנית, ג'ונים ועובדי מין עוסקים בפעילות שנויה מאוד במחלוקת זו במשך מאות שנים. בעוד שלמנהג יש אולי מבקרים, הוא היה מקור הכנסה משמעותי עבור אנשים רבים בתרבויות שונות לאורך…